Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Başkan Babaoğlu, KOP Eylem Planı'nın ayrıntılarını canlı yayında anlattı

KOP Eylem planı 62’nci hükümetin programına girdi, Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olmasıyla başlayan bölgedeki heyecan bir kat daha arttı. KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, bölgenin kalkınması için hazırladıkları planları ROTA'da anlattı. İşte Yeni Türkiye yolunda atılması gereken o adımların ayrıntıları...

Eklenme Tarihi
22.09.2014
Okunma Sayısı
1626 Kez Okundu.
Haberi Paylaş

Yeni Türkiye’nin Yeni Başbakanı olarak Ahmet Davutoğlu isminin açıklandığı gün Konya’da inanılmaz bir heyecan yaşandı.

O heyecanı bir, belki de birkaç kat artıran gelişme ise hükümet programı oldu. Çünkü bölgenin yıllardır beklediği KOP Eylem Planı, artık 62. Hükümetin programındaydı.

 

Bu planın hayata geçirilmesinde koordinasyon görevini üstlenen KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, ROTA’da Yaşar Toy ve Ahmet Akbıyık’ın konuğu oldu.

Bölgede tarım merkezli bir üretim planlaması bulunduğunu, ancak tarım alanlarının tamamına yetecek kadar su bulunmadığını ifade eden Babaoğlu, bu konuda atılan adımlardan bahsetti.

Elbette kalkınma sadece tarımla sağlanamaz. Sanayinin, ekonominin, turizmin geliştirilmesi için enerji kaynakları ve sağlam bir ulaşım alt yapısına ihtiyaç var. Prof. Babaoğlu, Rota’nın manşetini programın sonunda attı.

Bu Haber 1626 Defa Okundu.