Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Küresel veri merkezi arenasında güçlü bir yeni oyuncu var: Türkiye!

Hızlı büyüyen pazarlardan biri olarak Türkiye, artan finansal gücü ve daha önce görülmemiş bir IT yatırım hamlesiyle serpiliyor.

Eklenme Tarihi
17.09.2014
Okunma Sayısı
1505 Kez Okundu.
Haberi Paylaş

Hızlı büyüyen pazarlardan biri olarak Türkiye, artan finansal gücü ve daha önce görülmemiş bir IT yatırım hamlesiyle serpiliyor.

Türk ekonomisi gelişirken, İstanbul finans ve telekomünikasyon merkezi olarak öne çıkıyor. Türkiye çokuluslu şirketlerin tercih ettiği bir üretim merkezi haline geliyor. Sabit ve mobil internet kullanıcıları artarken, yeni geniş bant İnternet altyapılarına yatırımlar hızlanıyor. Hükümetin dijitalleşme hamlesi bulut hizmetlerine talebi arttırmak ve mobil güvenliğe olan odağı güçlendirmek suretiyle Türk IT sektörünün büyümesini tetikliyor. Türkiye gerçekten bir bilgi toplumu olma yolunda müthiş bir hızla ilerliyor.

İşte bütün bu gelişmelerin ışığında, bu sene beşincisi gerçekleştirilecek olan DatacenterDynamics Converged Istanbul 2014 konferansı, BT tesislerinin tasarım ve işletmesini inşa etmekle yükümlü profesyonellerle, kapasite planlaması ve teknoloji yatırımları gibi stratejik kararlardan sorumlu kilit BT karar mercilerinin meslekdaşlarıyla bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunma, gelişmeleri tartışma, sektörü değerlendirme ve yeni uzmanlarla tanışma fırsatı elde etme ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda oluşturuldu.

Gündemdeki konuları en etkin bir şekilde ele alabilmek amacıyla, her biri en denenmiş örnek vakalar ve panel tartışmalarıyla zenginleştirilmiş ‘Tasarım ve Strateji’, ‘Güç ve Soğutma’, ‘BT ve Ağlar’ ve ‘Bulut ve Colocation’ olarak dört ana akım hazırlandı.

Konferans 4 Aralık’ta gerçekleşecek                                                   

Bu amiral gemisi etkinlik:
• Son kullanıcılar ve müşteriler için ihtiyaçları doğrultusunda uzman ve çözüm üreticisi bulmalarını kolaylaştıracak bölgesel bir bilgi haritası oluşturacak;
• Yerel birçok sektörün dijital çağda etkili bir şekilde rekabet edebilmesi için gerekli olan küresel en iyi uygulamaları, en son teknolojileri, yöntem ve süreçleri sunacak;
• Türk veri merkezi endüstrisinin uygun finans kaynaklarına erişebilmesi, birleşik dünyanın gereksinimleriyle örtüşen bir düzenleyici rejime sahip olması, teşvik edici hükümet politikalarını belirleyebilmesi için bir lobi oluşturulmasına kolaylık sağlayacak; ve
• Oyun değiştiren tartışma ve konuşmalarla tüm hedef kitlenin ufkunu açacaktır.

Fırsatları maksimize edecek ve sorumları çözecek yaklaşımları belirleyecek ve veri merkezi endüstrisinin potansiyelini taze bir perspektiften değerlendirecek olan amaca uygun ve eylem odaklı konferans programını, araştırma ölçümleri, sektör profesyonelleri ve müşterilerle fikir teatileri, son kullanıcı ve geçmiş delege anketleri sonuçlarından oluşan çok özel bir çerçeve üzerine inşa edildi.

 

KOP BKİ'nin de Stratejik Partnerler arasında yer aldığı Konferans, 4 Aralık'ta Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. 

Kayıt için ayse.karaca@datacenterdynamics.com ya da 0212 414 27 02’den bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

 

Bu Haber 1505 Defa Okundu.