Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan görevi Kalkınma eski Bakanı Cevdet Yılmaz’dan devraldı

Başbakan Yıldırım'ın Bakanlar Kurulu'nu açıklamasının ardından Kalkınma Bakanlığında da devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Eklenme Tarihi
25.05.2016
Okunma Sayısı
2243 Kez Okundu.
Haberi Paylaş

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı 65. Hükümet'te Kalkınma Bakanlığına getirilen Lütfi Elvan, görevi Cevdet Yılmaz'dan devraldı.

Başbakan Yıldırım'ın Bakanlar Kurulu'nu açıklamasının ardından Kalkınma Bakanlığında da devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Yılmaz, Kalkınma Bakanlığının Türkiye'nin uzun vadeli plan, program ve stratejilerini yaptığını, bölgesel ve sektörel birçok alanda yol haritalarını ortaya koyduğunu söyledi.

Bütçenin oluşturulması, yatırımların koordinasyonu konularında Bakanlığın önemli görevler üstlendiğini dile getiren Yılmaz, son dönemde bölgesel kalkınma programlarının hayata geçirilmesinde de önemli adımlar atıldığını kaydetti.

Yılmaz, Elvan ile bürokraside 18 yıl birlikte görev yaptıklarını ve daha sonra beraber siyasi hayata başladıklarını ifade etti. Elvan'ın önemli birikimleri bulunduğuna değinen Yılmaz, Elvan'ın reformların koordinasyonu konusunda son dönemde kritik rol oynadığını vurguladı. Yılmaz, şunları kaydetti:

"Kendisini uzun yıllardır tanıyorum. Mesai arkadaşlığımız var, aynı kurumdan yetişmiş insanlarız, aynı partiden bir arkadaşıma bu görevi devretmenin mutluluğunu yaşıyorum. Uzun yıllardır birlikte görev yaptığımız bir dostuma, arkadaşıma görevi devretmenin ayrı bir şerefini, onurunu yaşıyorum. Kendisine başarılar diliyorum, bugüne kadar yaptığı görevlerde çalışkanlığıyla, hızlı hareket etmesiyle kaliteli işler çıkarmasıyla bildiğimiz bir arkadaşımız. Eminim bu kurumda da çok önemli çalışmalara ve hizmetlere imza atacaktır."

Bakan Elvan, Yılmaz'a Kalkınma Bakanlığında gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar için teşekkür etti.

Bakanlığın ekonomik ve sosyal hayatın birçok alanına yönelik faaliyetleri bulunduğuna dikkati çeken Elvan, bu doğrultuda ülkenin gelişmesine önemli katkılar sağlandığını söyledi. Elvan, Kalkınma Bakanlığının Türkiye'nin önünü açan birçok reform sürecine imza atan kurumların başında geldiğini dile getirdi.

Elvan, yeni dönemde Yılmaz'ın bıraktığı yerden çalışmaları devam ettireceklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Bugüne kadar yoğun şekilde çalışmalarımızı sürdürdük. Ülkemizi daha iyi noktaları getirmek için gayret sarf ettik. Bundan sonraki süreçte de milletimizin tereddüdü olmasın, geceli gündüzlü çalışmaya devam edeceğiz".

Elvan, Cevdet Yılmaz'a yeni görevinde başarılar diledi.

(Kaynak: Kalkınma Bakanlığı)

Bu Haber 2243 Defa Okundu.