Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
KOP - Emniyet Müdürlüğü İşbirliğiyle Bilgilendirme Kütüphanesi Açıldı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından KOP Okuyor Projesi kapsamında finanse edilen ve Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen “KOP Güvenlik Bilgilendirme Kütüphanesi”nin açılışı gerçekleştirildi.

Eklenme Tarihi
01.07.2019
Okunma Sayısı
993 Kez Okundu.
Haberi Paylaş

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından KOP Okuyor Projesi kapsamında finanse edilen ve Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen “KOP Güvenlik Bilgilendirme Kütüphanesi”nin açılışı gerçekleştirildi.

 

Açılışa; Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İbrahim Ayhan Vural, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, daire amirleri ve uzmanlar katıldı.

 

Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunması ile başlayan programın açılışında konuşan İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, Konya Ovası Projesi Kalkınma İdaresi Başkanlığına 15 Mayıs 2018 tarihinde proje için başvuruda bulunduklarını, bugün açılışı yapılacak kütüphane içerisinde bin civarında kitap, bilgisayar ve ekipmanları ile Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğüne ait araç içerisinde bir adet Güvenlik Bilgilendirme Televizyonu bulunduğunu kaydetti.

 

“KOP’tan Kırıkkale’ye 3 yılda 17 Milyon TL’lik Destek”

 

Törende bir konuşma yapan KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı da, Başkanlık olarak; bölgede tarım, sulama, hayvancılık projeleri yanında her geçen gün önemi artan turizm, eğitim, kültür, sanat ve toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik sosyal içerme projeleri ile de sosyal sektörlerde faaliyetlere devam ettiklerini belirterek şunları söyledi:

 

“Tüm KOP illerinde olduğu gibi 2016 yılında KOP İdaremizin görev alanına ilave edilen Kırıkkale ilimizde de önemli projeler yürütüyoruz. Sayın Valimiz başta olmak üzere ilimizdeki kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde yürütülen projelerden güzel sonuçlar alıyoruz. Üç yıl içinde Kırıkkale ilinde yürütülen projelere Başkanlığımız tarafından yaklaşık 17 Milyon Lira destek verilmiş olup, bu desteklerin önemli bir bölümünü sulama projeleri oluşturmaktadır. Bu çerçevede; özellikle 3 yıldır önemli sosyal projeleri hayata geçirdik. KOP Okuyor Projesi kapsamında; Bölgemizdeki okuma kültürünü yaygınlaştırmak için özellikle kırsal-dezavantajlı ilçelere yönelik mahalle kütüphanelerinin oluşturulmasına yönelik projeleri destekliyoruz. KOP Okuyor Projesi kapsamında desteklenen ve Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kırıkkale KOP Güvenlik Bilgilendirme Projesi”nin farklı bir konseptte hazırlanmıştır. Bugün açılışını yapacağımız bu merkezin bir takım özellikleriyle KOP Bölgesinde ve Türkiye’de bir ilk olduğunu düşünüyorum. Bölgemize ve Türkiye’ye rol model olacak olan ve Başkanlığımız tarafından 150 bin TL’lik destekle gerçekleştirilen bu projenin ve sonuçlarının ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

 

“Sosyal Projelerle daha çok kişiye ulaşıyoruz”

 

KOP İdaresinin ilimizde gerçekleştirdiği sosyal içerikli projelerle birçok kişiye ulaşabildiğini ve güzel hizmetlere katkı verdiğini ifade eden Vali Sezer ise, KOP İdaresi Başkanına teşekkür etti.

 

Konuşmasının devamında emniyetin devletin görünür yüzü olduğuna işaret eden Vali Sezer şunları kaydetti:

 

“Polisimiz sadece suçluları yakalayan değil, aynı zamanda yardıma kimin ihtiyacı varsa yardım elini uzatan, kim darda kalmışsa aklımıza ilk gelen kişilerdir. Dolayısıyla Polisimizin, kolluk kuvvetlerimizin merhamet yönünü ön plana çıkartacak projeler bizim için çok önemli. Bizim vatandaşın ayağına giderek kendimi anlatmamız gerekiyor. Hem asayiş yönünden hem de diğer konularda. Diğer taraftan polis merkezlerinin milletimizin birer merkezi olduğunu, insanların buraya gelerek sorunlarını paylaşabileceğini, buralarda görev yapan insanlarında kendi evlatları olduğunu, devletin sıcak yüzünü bir şekilde göstermemiz gerekiyor. Bu tür projeleri çok önemsiyorum. İnşallah amaçlandığı gibi sonuçlanır.”

 

Konuşmaların ardından Vali Yunus Sezer tarafından KOP idaresi Başkanı İhsan Bostancı’ya plaket ve teşekkür belgesi, protokol üyeleri tarafından da KOP uzmanlarına teşekkür belgeleri verildi. Daha sonra merkezin açılışı, Vali Yunus Sezer ve protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

Bu Haber 993 Defa Okundu.