Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
KOP ve Kalkınma Ajansları Koordinasyon ve İşbirliği Toplantısı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlar arasında koordinasyon ve işbirliği toplantısı yapıldı.

Eklenme Tarihi
14.02.2019
Okunma Sayısı
601 Kez Okundu.
Haberi Paylaş

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlar arasında koordinasyon ve işbirliği toplantısı yapıldı.

 

Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat illerinden oluşan KOP Bölgesinde faaliyet yürüten Kalkınma Ajansları, KOP İdaresinin ev sahipliğinde Konya’da bir araya geldi. 2018 yılı faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda, 2019 yılında planlanan projeler ve destek programları için “Koordinasyon ve İş birliği” alanları görüşüldü.

 

KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı moderatörlüğünde yapılan toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü uzmanları Hasan Sanalmış, Şükrü Çiğdem, Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Savaş Ülger, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, ajans uzmanları ve KOP İdaresi Koordinatörleri katıldı.

 

Toplantının öğleden önce gerçekleştirilen birinci oturumunda; KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile 3 Kalkınma Ajansının 2018 yılında yürüttüğü faaliyetler, 2019 yılı içinde yapılması planlanan faaliyetler ve destekleme programları, KOP ile Kalkınma Ajansları arasında ortak yapılabilecek çalışmalar ve işbirlikleri alanlarının belirlenmesi, bölge illeri için öncelik oluşturan alanlar ve projeler ile bu alanlarda yapılabilecek ortak çalışmalar değerlendirildi.

 

Öğleden sonra gerçekleştirilen ikinci oturumda ise Kalkınma Ajansları ile KOP İdaresine bağlı görev alanlarında 2019 yılı içerisinde planlamaya alınması gereken başlıkların belirlenmesi, ‘Sosyal ve Kültürel Projeler’, ‘Turizm’, ‘Tarım ve Kırsal Kalkınma’, ‘Yatırım Ortamının İyileştirilmesi/Girişimcilik’ ve ‘Kamu Yatırımları’ alanlarında Kalkınma Ajansları ile Kalkınma İdareleri bazında yapılabilecek iş birlikleri masaya yatırıldı.

Bu Haber 601 Defa Okundu.