Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Kültür ve Turizm istişare toplantısı yapıldı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, İdare tarafından Konya’da yürütülen Kültür ve Turizm projelerini tarafların da katıldığı toplantıda masaya yatırdı.

Eklenme Tarihi
05.02.2016
Okunma Sayısı
1931 Kez Okundu.
Haberi Paylaş

KOP İdaresi Çatalhöyük Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan ile Kültür Müdürlüğü yönetim personeli ve KOP İdaresi uzmanları katıldı.

KOP İdaresi tarafından yürütülen projeler, KOP Eylem Planı kapsamında yer alan projeler, Kültür ve Turizm Bakanlığı yatırımları ve işbirlikleri konularının ele alındığı toplantıda KOP Bölgesi genelinde ve Konya özelinde yürütülen projeler üzerinde karşılıklı istişareler gerçekleştirildi.

 

Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde’den oluşan KOP Bölgesinde sürdürülebilir istihdamın sağlanması için kültür ve turizmin önemli sektörlerden biri olduğunu vurgulayan Başkan Bostancı, istişare mekanizmasına önem verdiklerini söyledi. KOP Eylem Planı kapsamında yapılan ve yapılacaklar konusunda kurum ve kuruluşlarla iletişim halinde olduklarını belirten Başkan Bostancı, bölgenin kalkınması adına bu tür toplantılara ve ortak çalışmalara devam edeceklerini de sözlerine ekledi. 

Bu Haber 1931 Defa Okundu.