Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
UNİKOP Dönem Başkanlığı Necmettin Erbakan Üniversitesinde

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ), KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) dönem başkanlığını KTO Karatay Üniversitesinden düzenlenen törenle devraldı.

Eklenme Tarihi
05.01.2018
Okunma Sayısı
2752 Kez Okundu.
Haberi Paylaş

 

NEÜ Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi (AKİF) toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya UNİKOP üyesi üniversitelerin rektörleri ve Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı yetkilileri katıldı.

Törendeki konuşmasına KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade ve ekibine teşekkür ederek başlayan NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, “Toplantıda yeni dönemi iyi geçirmek için istişareler yapılacak, görüş ve öneriler konuşulacak ve Kapadokya Üniversitesinin katılım talebi değerlendirilerek inşallah daha geniş bir aileye dönüşme adımı atılmış olacak. KOP İdaresinin desteğiyle her dönemde yeni işlere imza atılıyor. Birlik ve beraberlik içinde yeni dönemin iyi geçirilmesi adına diğer üniversitelerimizin de desteklerini beklediğimizi ifade ediyorum.” dedi.  

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı ise Necmettin Erbakan Üniversitesinin dönem başkanlığının hayırlı olması temennilerinde bulunarak, “2016 yılında görev sahamızın genişlemesiyle üniversite sayımız 11’e yükseldi ve bugün de Kapadokya Üniversitesinin katılımıyla bu sayı 12’ye çıkacak. Bu çok ciddi bir akademik birikim ve öğrenci potansiyeli anlamına geliyor. Birliğin kurulmasında amacımız bölge kalkınmasında üniversitelerin daha aktif bir şekilde görev almalarını sağlamaktı. Gelinen son noktada yapılan toplantı ve çalışmalarla çok iyi bir mesafe aldığımızı görüyoruz. Bu aşamadan sonra Necmettin Erbakan Üniversitemiz konulan çıtayı çok daha yukarıya çıkartacaktır. Bundan sonra görevi devralacak üniversitelerimizin de bu çıtayı daha yükseğe çıkartacağını ümit ediyoruz. Çalışmalarımız kapsamında 16 proje başlığı altında 15 milyon liralık kaynak üniversitelerimize tahsis edildi. Önümüzdeki dönemlerde de bu rakamı arttırarak devam edeceğimizi düşünüyorum.” diye konuştu.

Dönem başkanlığı sürecinde gerçekleştirdikleri çalışmaları katılımcılara aktaran KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, “Bu süreçte yaptığımız çalışmaları ve tecrübemizi Necmettin Erbakan Üniversitesi ile paylaşacağız. Beraber yapacağımız birçok faaliyet olacak. Dönem başkanlığı bir üniversiteye bütün yükün yıkılması değil, bu yükün ortak paylaşımı şeklinde yürüyecek bir yapı demektir. Kendilerine başarılar diliyorum. KOP idaremize de teşekkür ediyorum. Onları hep bu işin içinde bulduk, desteklerini esirgemediler.” şeklinde konuştu.

KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade’nin NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker’e dönem başkanlığını teslim etmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından tören sona erdi.

Bu Haber 2752 Defa Okundu.